« Ožujak 2024 »

Natječaj - POMOĆNIK/ICA U NASTAVI
Autor: Mario Tadić, 22. 3. 2018.

Na temelju Programa projekta “Zajedno do obrazovanja” u okviru Europskih strukturnih i investicijskih fondova, Operativni program “Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020.”, u cilju osiguravanja pomoćnika u nastavi i stručnih komunikacijskih posrednika učenicima s teškoćama u razvoju u osnovnoškolskim i srednjoškolskim odgojno-obrazovnim ustanovama te članka 10. stavak 2. Pravilnika o radu škole, ravnateljica Osnovne škole Mate Lovraka Petrinja raspisuje

za dostavu prijava za prijam

• pomoćnika u nastavi (m/ž) učenicima s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi Mate Lovraka Petrinja, na određeno vrijeme do kraja nastavne godine 2017./2018. u nepunom radnom vremenu : 20 sati tjedno - jedan (1) izvršitelj/ica.
  • pomoćnika u nastavi (m/ž) učenicima s teškoćama u razvoju u Osnovnoj školi Mate Lovraka Petrinja, na određeno vrijeme do kraja nastavne godine 2017./2018. u nepunom radnom vremenu : 22 sata tjedno - jedan (1) izvršitelj/ica.

Na natječaj se mogu javiti osobe oba spola.

Na ovaj natječaj mogu se prijaviti osobe sa završenom srednjom, višom ili visokom stručnom spremom bez obzira na radni staž, izraženih sklonosti za rad s djecom s teškoćama u razvoju.

Kandidati/kinje koji ispunjavaju tražene uvjete dužni su uz prijavu dostaviti:

-    životopis (uključujući podatke o radu s djecom s teškoćama )

-    dokaz o državljanstvu - domovnica ili osobna iskaznica

-    dokaz o završenom obrazovanju

-    elektronički zapis ili potvrdu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje (HZMO) o podacima evidentiranim u bazi podataka HZMO

-    uvjerenje da se ne vodi kazneni postupak za neko od kaznenih djela u smislu članka 106. Zakona o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi, pribavljeno za vrijeme trajanja natječaja

Prednost: osobe s iskustvom u radu s učenicima s teškoćama i sa završenom edukacijom za rad s djecom s teškoćama. Osobe koje budu primljene na radna mjesta a nemaju završenu edukaciju dužne su istu naknadno završiti.

Natječaj se raspisuje na temelju projekta „Zajedno do obrazovanja” financiranog iz Europskih strukturnih i investicijskih fondova, Operativni program „Učinkoviti ljudski potencijali“ 2014. – 2020.“

Kandidat koji ostvaruje pravo prednosti pri zapošljavanju prema posebnom propisu dužan je u prijavi pozvati se na to pravo i priložiti sve dokaze propisane posebnim zakonom i ima prednost u odnosu na ostale kandidate samo pod jednakim uvjetima.

Kandidat koji se poziva na pravo prednosti pri zapošljavanju u skladu s člankom 101. Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji („Narodne novine“ broj 121/17) uz prijavu dužan je priložiti, osim dokaza o ispunjavanju traženih uvjeta i sve potrebne dokaze dostupne na poveznici Ministarstva hrvatskih branitelja: https://branitelji.gov.hr/zaposljavanje-843/843.

Prijave za natječaj s dokazima o ispunjavanju uvjeta dostavljaju se u roku od 8 dana od dana objave natječaja na mrežnim stranicama i oglasnim pločama Hrvatskog zavoda za zapošljavanje i mrežnim stranicama i oglasnoj ploči škole, na adresu škole: Osnovna škola Mate Lovraka Petrinja, Mirka Antolića 18, 44250 Petrinja, Natječaj – pomoćnik u nastavi“.

Natječaj je otvoren od 23.3.2018. do 30.3.2018. godine. Nepotpune i nepravovremene prijave neće se razmatrati, niti će podnositelji nepotpunih prijava biti pozvani na dopunu istih.

Obavijest o rezultatima natječaja bit će objavljena na mrežnim stranicama škole.