Ukupno: 320084

Škola za život kroz nastavu na daljinu
Autor: Matea Boškić, 25. 4. 2020.

Svakodnevni rad i komunikacija s učenicima kroz nastavu na daljinu potaknula je učenike na stvaralaštvo. Tako je učenica 4.b razreda Nina Cvjetković došla na ideju napisati pjesmu o koroni, te je potaknula ostale učenike iz razreda na razmišljanje i pisanje stihova, kao zahvalu medicinskom osoblju i podršku oboljelima od korone. Uredili smo pjesmu i poslali u Školu na trećem, te je pjesma javno pročitana s oduševljenjem. Pjesmom smo obilježili Svjetski dan zdravlja...

Dan planeta Zemlje učenici su obilježili praktičnim radovima sijanja i sadnje biljki, izradom plakata nacionalnih parkova i parkova prirode Republike Hrvatske, te su odigrali sa svojim ukućanima igru poznavanja država, kontinenata, planeta, spremnika i načina čuvanja prirode.

Na Jurjevo, 23.travnja učenici su se prisjetili kako je to izgledalo prije 4 godine, kada su kao mali prvašići  hrabro otpjevali otpjevali, otplesali i odglumili dolazak Jure zelenog, kroz izvannastavnu aktivnost folklor. Zeleni Jura u narodu je prihvaćen kao veliki zaštitnik koji  štiti gospodarstvo od bolesti i zla, a njegov dolazak znači stvarni početak proljeća.

Učenici su obilježili i rođendan omiljene književnice Ivane Blić-Mažuranić, prisjećajući se najdražih priča i bajki, što su začinili likovnim radovima, kreirajući naslovnice slikovnica za djecu. Osim što su vrlo vrijedni i marljivi, pokazali su svoju snalažljivost, susretljivost i brižnost jedni za druge, a i sve veću samostalnost u izvršavanju obaveza te preuzimanja odgovornosti za učenje. Neizostavna je velika uloga roditelja i ostalih članova obitelji u realizaciji škole na daljinu, te im ovim putem srdačno zahvaljujem.

Slike pogledajte klikom na sljedeći link:

Učiteljica: Lucija Gašparić