Ukupno: 320121

Radionice za Majčin dan
Autor: Matea Boškić, 14. 5. 2019.

Učenici u produženom boravku svoje su majke obradovali neobičnim čestitkama. Izradili su papirna ogledalca u kojima se zrcalio nacrtan lik njihove majke. Svaki je učenik izrazio svoje osjećaje lijepim porukama koje su oblikovali sa svojom učiteljicom u boravku, Zdenkom Gašparić Baniček.

Učenici 3.b razreda predložili su na satu razrednog odjela izradu čestitki obradom vlastitih likovnih radova na računalu. Izabrali su motiv orhideje ili kaćuna, nakon obrade teksta Orhideja na satu hrvatskog jezika. U dogovoru razrednice s učiteljicom tehničke kulture, zamijenili su učionice na jedan školski sat te je svaki učenik mogao istraživati zanimljivosti o ovom neobično lijepom cvijetu na web stranici.

Do kraja sata učenici su iskoristili računalo za ponavljanje i uvježbavanje matematičkog sadržaja iz područja geometrije. Zavrtili su čarobni kotač s pitanjima i rješavali zadatke. Sami su odredili naslov: Najbolji sat matematike. Na satu likovne kulture vodenim su bojama slikali svoj doživljaj posebnog cvijeta za majku. Fotografirali smo svaki likovni rad posebno, prenijeli fotografije na  računalo kako bismo veličinu prilagodili čestitkama, a zatim printali radove u boji. Nastale su zanimljive čestitke koje su učenici prigodno napisali. Svidio im se ovaj mali projekt u kojem su aktivno svi sudjelovali.

Učenici i učiteljica Lucija Gašparić