Ukupno: 320240

Na krilima navijača do pobjede
Autor: Matea Boškić, 27. 3. 2019.

Dana 19.3.2019. održalo se županijsko natjecanje iz košarke za djevojčice iz 7. i 8. razreda. I naša škola je sudjelovala, štoviše i pobijedila. Ispričat ću vam kako.

Natjecale su se ukupno 4 škole: Novska, mi i dvije škole iz Siska.  Unatoč bolestima i strahu uspješno smo se izborile za to zasluženo prvo mjesto.  Naša ekipa iz razreda je došla u vodstvu dvije profesorice koje su navijale jednako žarko kao i klinci.

Prvu utakmicu smo otvorili protiv OŠ „Braća Ribar“  laganim koševima. Ne možemo reći da smo se mučile jer su bile znatno niže od nas, no ipak smo uživale. Nakon te pobjede pauzirali smo dvije utakmice, a naš razred i roditelji su nas ohrabrivali i dali nam do znanja da vjeruju u nas.

Došao je i taj trenutak. Igramo u finalu protiv OŠ Viktorovac. Kad je sudac označio početak utakmice i kada je lopta dospjela u naše ruke, tribine su podivljale. Grla su im gorjela, a grede od koje su lupali gotovo su popucale. U nama je to potaknulo neki osjećaj kojeg je teško opisati. Htjele smo svima dokazati da možemo i želimo pobjedu te smo htjele vidjeti sreću i ponos na njihovim licima. Svaka naša uzaludno potrošena lopta ili bilo kakva pogreška bila je nagrađena pljeskom, a svaki zabijeni koš ili ukradena lopta gromoglasnim uzvicima. Ne mogu vam opisati kakav je osjećaj kada zabiješ koš i budeš nagrađen veseljem svojih prijatelja i suzom u oku svojih roditelja. Jednostavno neopisivo!

I tako smo mi, nošene na krilima navijača, došle do državnog natjecanja!

Luna Lukačević, 8.b