• Arhiva pitanja
Arhiva dokumenata
Završna predstava
Autor: Nevena Pali, 27. 6. 2016.

Dana devetog lipnja 2016.  održana je u našoj školi završna svečanost povodom završetka nastavne godine i rastanka s učenicima osmih razreda koji time privode kraju svoje osnovnoškolsko obrazovanje i koji će najesen u nekim drugim klupima i među nekim novim licima nastaviti svoj životni i obrazovni put.  Njima, ali svim ostalim učenicima, nastavnicima i brojnim roditeljima pozdravni govor uputila je ravnateljica naše škole gospođa Ankica Krnjajić Magdić. Nakon njega uslijedio je prigodni program (pojedinačne i skupne recitacije) u izvedbi učenika nižih i viših razreda naše škole koji su oni pripremili pod vodstvom svojih učitelja. Pojedinačni nastupi bili su prekidani nastupima školskog zbora i tamburaškog sastava naše škole kojima je ravnala učiteljica glazbene kulture gospođa Ljubica Vugić. Središnji dio svečanosti bila je podjela nagrada i priznanja učenicima koji su postigli zapažene rezultate na gradskim, županijskim i državnima natjecanjima tijekom ove školske godine.  Na kraju ove prigodne svečanosti učenici svih osmih razreda oprostili su se od svoje škole zajedničkom pjesmom koja je bila nagrađena spontanim i dugim pljeskom svih okupljenih.

Pohvala učenicima koji su našu školu predstavljali na različitim natjecanjima i smotrama:

Pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Ivana Borasa 3. mjesto na Državnom prvenstvu u košarci u kategoriji djevojčica 5. i 6. razreda osvojile su: Ana Karaula, Tea Tokić, Ana Grgić, Dora Školneković, Anđela Duspara, Patricia Križić, Kristina Šošić, Nancy Mamić, Luna Lukačević, Dora Sulić, Laura Prankić i Tea Jerković

Pod vodstvom učitelja tjelesne i zdravstvene kulture Ivana Borasa 4. mjesto na Državnom prvenstvu u košarci u kategoriji djevojčica 7. i 8. razreda osvojile su: Mihaela Božinović

Ema Ćubić, Emanuela Šimić, Antonija Oljačić, Nola Haler, Matea Žugaj, Lara Krpić, Mia Mamić, Kristina Jajčević, Ana Karaula, Ana Grgić i Tea Tokić.

Pod vodstvom učiteljice Ljubice Šubić,

našu je školu na Županijskoj smotri Lidrana i Smotri kajkavske popevkeu Zelini predstavljao Marko Knežević, učenik 6.c razreda.

Pod vodstvom učiteljice Anice Šandrk na Lidranu nas je predstavljao i učenik 4.a razreda David Ivanišević.

Na Županijskom natjecanju u čitanju naglas, pod vodstvom knjižničarke Jovanke Jelić, učitelja hrvatskoga jezika Jurice Marakovića i Danijele Bonković, našu su školu predstavljale Patricija Križić, učenica 5.b  i Valentina Božurić, učenica 7.a.

Učiteljica kemije Greta SremićCavrić mentorica je učenicama koje nas predstavljale na Županijskom natjecanju iz kemije. Učenice 7. razreda Ema Kardaš i Monika Pucović osvojile su 3. i 8. mjesto.

Pod vodstvom učitelja matematike Zorana Crljenice učenici 7.a razreda Ema Kardaš i Ivan Barišić na Županijskom natjecanju iz matematike osvojili su 3., odnosno 4. mjesto, a učenik 6.c razreda Matej Vidović osvojio je 9. mjesto.

Pod vodstvom učiteljice Anice Šandrk i učenici 4.a razreda predstavljali su školu na Županijskom natjecanju iz matematike. Lucijan Marjanović osvojio je 1. mjesto, a školu je na natjecanju predstavljala i Nina Škrinjarić.

Pod vodstvom učiteljice Lucije Gašparić na Županijskom natjecanju iz matematike bio je i učenik 4.b razreda Matija Kudlek.

Na međužupanijskom natjecanju iz matematike, pod vodstvom učitelja Zorana Crljenice, od 37 prijavljenih ekipa, naša je ekipa osvojila 3. mjesto, a činili su je učenici 7.a razreda:Ema Kardaš, Ivan Barišić i Gabriela Vuković.

Učenička zadruga Lovrekipod vodstvom učitelja likovne kulture Predraga Kodrića, ove je godine imala samostalnu izložbu u Gradskoj knjižnici i čitaonici Petrinja, sudjelovala je na Božićnom sajmu u Petrinji, Sajmu cvijeća u Sisku i Markovom sajmu na Trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu, a na Županijskoj smotri učeničkih zadruga,našu su školu predstavljali: Antonio Zgurić, Petra Vinković, Klaudija Dujlović i Matea Žugaj.
Pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Ljubice Vugić, školski zbor koji okuplja učenike od 4. do 8. razreda sudjelovao je na 8. večeri petrinjske pjesme i tambure, otvorenju Izložbe radova učeničke zadruge, Glazbenoj smotri mladih Petrinje, 2. susretu zborova osnovnih škola Sisačko-moslavačke županije, te misi u župi Preobraženja Gospodnjega povodom kraja nastavne godine.

Uz naš zbor, na svim navedenim manifestacijama, sudjelovala je i Tamburaška sekcija Lovrekice. Njezine članice su: Lorena Lukačić, Klaudija Dujlović, Stella Pršić,Mirna Maračić, Tea Jerković, Valentina Božurić, Monika Pucović i Petra Mrmić.

Za odličan uspjeh u svim razredima osnovne škole Učiteljsko vijeće naše škole pohvaljuje: Lauru Opačak, Antonelu Tadić, Frana Gregeca i Marina Maračića.

Zadnjeg dana nastavne godine održalo se županijsko natjecanje u hrvanju i naša je škola osvojila 1. mjesto.
Školsku ekipu činili su: Veronika Dragaš, Karlo Perković, Teo Tomas, Jakov Kadečka, Fran Perković, Antonio Zgurić, David Hlatki,  Gabrijel Vidović i