Promocija knjige Maje Latinčić „Osobne priče i avanture jedne inamorane cure“
Autor: Anamaria Glatki, 6. 12. 2023.

Posebni su ovo dani početkom prosinca. 3. prosinca obilježili smo Međunarodni dan osoba s invaliditetom, a 5. prosinca Međunarodni dan volontera. Mnogo je još predrasuda i prepreka u našem društvu, ali i mnogo je učenika prošlo kroz našu školu koji su rušili i dalje ruše te predrasude. Jedna od njih je i naša bivša učenica Maja Latinčić, danas predivna, uspješna mlada žena, studentica i spisateljica koja je baš našu školu odabrala kao mjesto promocije svoje prve knjige „Osobne priče i avanture jedne inamorane cure“. To nam je velika čast i posebna privilegija.

Roman je napisala u vrijeme korone i petrinjskih potresa, kada joj je pisanje bilo bijeg od grube svakodnevnice. Njezin najveći san da objavi roman pomogla je ostvariti Udruga osoba s invaliditetom Sisačko-moslavačke županije uz financijsku pomoć Grada Petrinje i Sisačko-moslavačke županije, ali i velika podrška njezinog „malog kruga velikih ljudi“. A svi su se oni okupili u večernjim satima 5. prosinca na promociji knjige. Hol naše škole ispunio se pozitivnom energijom, divljenjem i iskrenim ponosom na Majin uspjeh. Maja je zahvalila svim svojim učiteljima na podršci koju su joj pružali kroz godine njezinog odrastanja i školovanja, a dirljive poruke uputile su joj ravnateljica Ankica Krnjajić Magdić, tada Majina učiteljica hrvatskog jezika i stručna suradnica edukacijska rehabilitatorica, Majina „teta Antonija“. Ispred Grada Petrinje promociji je nazočila Ana Aleksić Pezelj, pročelnica UO za društvene djelatnosti i imovinu, a moderatorica cijelog događaja je bila Aleksandra Milković iz UOSI SMŽ.

Kao što i priliči velikoj zvijezdi, dugo se čekalo u redu za potpisivanje primjerka romana, a Maja je za svakoga od nas imala posebnu poruku. A i mi imamo poruku za nju... neka ova knjiga bude samo jedna u nizu i neka ti otvori put za sve buduće uspjehe. Ponosni smo na tebe!