Nacionalne oznake kvalitete za glazbene projekte
Autor: Pina Žilić, 19. 10. 2023.

Čestitamo! Za ovaj vam je projekt dodijeljena Nacionalna oznaka kvalitete! Tako je glasio početak čak četiri puta poslan od strane Nacionalna organizacija za potporu (NOP) države Hrvatske koja je evaluirala naše prijave za Nacionalnu oznaku kvalitete za školsku godinu 2022./2023.

Ova lijepa nagrada dokaz je kvalitete rada učenika i učitelja uključenih u glazbene projekte: Evergreen, Krežmin 160. rođendan, Moja glazba moj kreativni svijet i Pjevaj, pjevaj, pjevaj. Svi projekti su bili međunarodni i kroz njih su učenici komunicirali s drugim učenicima iz Španjolske, Portugala, Grčke, Slovačke, Italije i drugih škola u Hrvatskoj te naučili više o evergreen glazbi, hrvatskom skladatelju i violinistu Franji Krežmi, stvarali su kreativno, pjevali, svirali i plesali kako bi što ljepše predstavili svoju školu.

Tim za procjenu eTwinning projekta ovako je komentirao naš rad:

„Tijekom provedbe ovog eTwinning projekta korištene su razne pedagoške inovacije. Projekt je interdisciplinaran i integriran je u kurikulum te je korišten multidisciplinarni pristup u provođenju aktivnosti. Suradnja i komunikacija među partnerskim školama kvalitetno je ostvarena putem suradničkih aktivnosti, te komunikacije na društvenim mrežama, na Twinspaceu i putem videokonferencija. Tijekom provedbe projekta korišten je niz web alata koje koriste učenici i dokumentirane su aktivnosti u Twinspaceu. Diseminacija je provedena na službenoj stranici škole, u odgojno-obrazovnoj ustanovi, na društvenim mrežama te blogu projekta. Zahvaljujući suradnji s medijima veliki je doseg diseminacije projekta. Evaluacija projekta je provedena te je analiza rezultata vidljiva u TwinSpaceu.“

Izrazito smo ponosni na autorski projekt Evergreen kroz koji smo ostvarili suradnju s najveći brojem učenika iz Europe. Osobno me veseli kako učenici s radošću prihvaćaju ovakve projekte jer oni samo oplemenjuju nastavu te joj daju novu energiju. Zahvaljujem kolegicama Ljiljani Sigur, Luciji Gašparić i Ivani Švragulji koje su surađivale sa mnom u ovim projektima te ravnateljici Ankici Krnjajić Magdić koja uvijek potiče ovakav način rada kao i prezentaciju škole na europskoj razini. Naglasila je Pina Žilić, voditeljica ovih glazbenih projekata.