Čujemo srcem u OŠ Mate Lovraka Petrinja
Autor: Matea Boškić, 30. 9. 2023.

U sklopu projekta Platforme za razvoj školskog volontiranja, a u suradnji s Udrugom za gluhe i nagluhe osobe Grada Siska i Jasne Anušić,učiteljice engleskog jezika, održana je volonterska akcija ,,Čujemo srcem’’. U akciji su sudjelovali učenici Elena Miletović, Marta Martić, Luna Pršić, Nina Cvjetković, Sebastijan Pranjić, Domagoj Adrić, Karlo Barukčić i David Barukčić te Antonija Ćosić, edukacijska rehabilitatorica. Cilj akcije je bio osvijestiti učenike o potrebama i preprekama osoba s oštećenjem sluha te naučiti osnovne znakove hrvatskog znakovnog jezika.

Svoje znanje i vještine prenijele su im službene prevoditeljice HZJ Ana Filković, Dajana Barukčić i Muhiba Baltić, predsjednica Udruge gluhih i nagluhih osoba Grada Siska. Koristeći se hrvatskim znakovnim jezikom,učenici su naučili pokazati četiri čarobne riječi- hvala, molim, izvoli, oprosti i imenovati slobodne aktivnosti.

Uvidjevši ljepotu i lakoću poznavanja znakovnog jezika, ohrabrili su se i u korištenju dvoručne znakovne abecede pokazujući svoja imena. Naučeno su pretvorili u slikopriču te su tijekom velikog odmora poučavali svoje vršnjake novonaučenim vještinama.
Članak pripremila Jasna Anušić, učiteljica engleskog jezika.

Za sadržaj objavljen na ovim internetskim stranicama isključiva je odgovornost OŠ Mate Lovraka Petrinja i ne odražava nužno stavove država donatorica i Upravitelja fonda.

ACF Hrvatska | ALD Sisak | Kuća ljudskih prava | platforma škola smž | školsko volontiranje | Strukovna škola Sisak | volonterski klubovi |