Maturalac osmih razreda
Autor: Matea Boškić, 19. 9. 2023.

Lovrakovi osmaši su i ove godine otišli na školsku ekskurziju put Dubrovnika, Metkovića, Sinja, Makarske i Splita u pratnji svojih profesorica Adele Bućan-Paljević, Ive Matić, Irene Oswald-Bartolović i učiteljice Jelene Keserović. Avantura je započela 11. rujna odlaskom u zračnu luku „Franjo Tuđman“ i letom do Dubrovnika gdje su prošetali dubrovačkim zidinama, Stradunom i upoznali brojne zanimljivosti i znamenitosti grada Dubrovnika. Na putu do Drvenika stali su pred prekrasnim noćnim prizorom osvijetljenog Pelješkog mosta. Nakon noćenja u Drveniku zaputili su se put Metkovića, posjetili Ornitološki muzej, Arheološki muzej Narona, slikali se pred kipom kneza Domagoja i zaplovili lađama po neretvanskim kanalima. Povratkom u Drvenik imali su slobodno vrijeme, a zatim večeru na brodu koji ih je vozio do Gradeca. Sutradan su se odvezli do Sinja, obišli moderni Muzej Sinjske alke i Malakološki muzej odakle su se zaputili na makarske plaže na kupanje i šetnju Makarskom. Uz odobrenje roditelja ubačen je i neplanirani posjet Nebeskoj šetnici (Skywalk) na Biokovu s prekrasnim pogledom na Makarsku rivijeru. Sutradan su posjetili Split, prošetali se Dioklecijanovom palačom, Peristilom, posjetili Poljud i nakon ručka se, umorni, zaputili na vlak koji nas je vozio do Zagreba. Premda je raspored bio zgusnut jer je ekskurzija trajala četiri dana, vjerujemo da će ovaj maturalac svima ostati zauvijek u lijepom sjećanju.