Lovreki posjetili predsjednicu Kolindu Grabar-Kitarović
Autor: Mario Tadić, 22. 3. 2016.

U subotu, 20. veljače 2016. predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović obilježila je prvu godinu dana svoga predsjedničkog mandata. Tom je prigodom organiziran „Dan otvorenih vrata“ koji je obilježen svečanim otkrivanjem biste prvog hrvatskog predsjednika i prijemom građana svih uzrasta. Na tom su prijemu bili i učenici jednog petrinjskog četvrtog razreda, iz Osnovne škole Mate Lovraka Petrinja, područne škole Češko selo.

Naime, oni su u rujnu 2015. godine sa svojom učiteljicom Mirjanom Pavlović Mitić razgovarali o tome što ih sve ove školske godine očekuje u nastavi prirode i društva. S obzirom da je svo gradivo četvrtog razreda vezano uz Republiku Hrvatsku, učenici su izrazili veliku želju da upoznaju predsjednicu, a njihova se učiteljica stoga potrudila da im to i omogući.

U dogovoru s ravnateljicom škole Ankicom Krnjajić Magdić poslan je upit na Ured predsjednice i odgovor se nestrpljivo iščekivao sve do veljače kad je objavljeno da će oni biti dio svečanosti obilježavanja godišnjice predsjedničina mandata.

Dok su čekali u velikoj dvorani za primanja, uzbuđenje je raslo spoznajom da će se uskoro pojaviti  naša predsjednica. Ponosno su svi odslušali himnu i pozdravni govor predsjednice i krenuli s otkrivanjem biste prvog predsjednika. Nakon toga su se učenici u pratnji učiteljice i ravnateljice uputili u ured gospođe predsjednice i upoznali se s njenim radnim prostorom. Predsjednica se sa svima rukovala i kratko porazgovarala, te su se svi zajedno i slikali.

Kući su krenuli radosni i puni dojmova. To je zasigurno bila jedna od nezaboravnih subota za ove petrinjske četvrtaše.