Šesta međunarodna smotra radova projekta "Pjevaj, sviraj, pleši" U čemu smo najbolji?
Autor: Pina Žilić, 6. 4. 2023.

Učenici OŠ Mate Lovraka predstavili su se na Šestoj međunarodnoj smotri radova projekta "Pjevaj, sviraj, pleši" U čemu smo najbolji? u kojoj je sudjelovalo 25 škola iz cijele Hrvatske, dvije škole iz Skoplja (Sjeverne Makedonije) i Ljubljane (Slovenije).

Radovi su prikazani na Međunarodnom stručnom vijeću učitelja glazbene kulture – Grad Zagreb u utorak 4. 4. 2023. godine.

„Cilj ovog rada je osvijestiti važnost glazbe i plesa, pjevanja, sviranja, glazbenog stvaralaštva i glazbeno-plesnih aktivnosti kod djece urednog razvoja i djece s teškoćama u razvoju.

Glazba, pjevanje, sviranje, pokret i stvaralaštvo  od iznimne su važnosti za cjelokupni razvoj djeteta.  ujediniti učenike, razrede, učenike drugih škola, potaknuti na međunarodnu suradnju i edukacije djece i mladih.“ naglasila je Ana Mikić, izvrsna savjetnica i voditeljica ovog projekta.

Učenici OŠ Mate Lovraka Petrinja predstavili su se videom „Škola ljubavi“ pod vodstvom učiteljice Pine Žilić u kojem su kroz pjesmu pokušali pokazati koliko vole svoju školu, što sve znaju u Mati Lovraku, otpjevali su nekoliko pjesama iz poznatih filmova snimljenih prema romanima ovog književnika te na kraju otpjevali Rođendansku pjesmu – himnu naše škole. U izradi ovog videa poigrali smo se digitalnim alatima u programu Canva, a dio smo snimali u dvorištu škole. Učenici vole sudjelovati u ovakvim projektima iako je najteže gledati i slušati svoj glas na velikom ekranu.