Glazba i priroda u eTwinning projektima
Autor: Pina Žilić, 16. 2. 2024.

Učenici 4.c razreda PŠ Češko selo imali su video konferencijski sastanak s učenicima OŠ Ivan Goran Kovačić iz Gora i učiteljicom glazbene kulture Majom Ostojić. Učenici su povezani aktivnostima međunarodnog projekta Glazba i priroda (Music & Nature) te su u sklopu projekta ovoga puta upoznali animirani film Cvijeće i drveće Walta Disneya, igrali kviz, razvili diskusiju i postavili glazbeni izazov! Učenici su bili aktivni i zainteresirani, pokazali su odlično znanje o filmskoj glazbi te pronašli puno poveznica između glazbe i prirode. Walt Disney je na čaroban način prikazao cvijeće i drveće. Učenici su uočili da je glazba nositelj radnje i uvidjeli njenu važnost. Zapazili su i ekološku temu koja se provlači te povezanost svih živih bića na Zemlji.

Videoconference Gora - Petrinja

U petak 16.2.2024. godine učenici 6.a razreda družili su se s vršnjacima iz Španjolske. Na nastavi glazbene kulture proučavali su vezu između glazbe i prirode kroz animirane filmove Walta Disneya. Učenik David Adrić predstavio je našu školu na engleskom jeziku i vodio konferenciju s učenicom Tonkom Katarinom Švraguljom.

Učenici su tijekom vidoekonferencije saznali više o najpoznatijem liku Mickey Mouseu koji se prvi puta pojavio upravo u animiranom filmu Parobrod Willie iz 1928. koji je ujedno i prvi animirani film sa sinkroniziranim zvukom. Učenici su primijetili da u tim prvim crno-bijelim crtićima ima puno nasilja i da se životinje ismijavaju te se prema njima odnosi na neprimjeren način. U zajedničkom kvizu s učenicima iz Navacerrada u Španjolskoj odigrali su glazbeni kviz i pokazali odlično zapažanje i znanje. A potom su u kreativnom glazbenom izazovu zapisivali pjesmu po izboru pomoću emotikona. Projektne aktivnosti međunarodnog eTwinning projekta Music & Nature za njih su osmislile učiteljice Bel Caparroz i Pina Žilić.

Učenicima je bilo najinteresantnije vidjeti kako izgleda španjolska škola te sudjelovati u aktivnostima. Posebno im se dojmila moderna škola i učionice, oslikani zidovi i zid za penjanje. Veselimo se novim projektnim izazovima!

Video conferance Spain - Croatia