Uhvati ritam
Autor: Pina Žilić, 9. 1. 2024.

Dragi učenici, pozivamo vas na likovne i glazbene radionice novog umjetničkog projekta Uhvati ritam. U sklopu projekta za darovite učenike OŠ Mate Lovraka Petrinja za vas ćemo organizirati zanimljive antistresne radionice koje će za vas biti potpuno besplatne. Na glazbenim radionicama učiti ćete svirati različite glazbene instrumente: udaraljke, klavijature i žičana glazbala, a na likovnim radionicama stvarati ćete u glini.

Javite nam se ako se osjećate kreativno!

Projekt u potpunosti financira Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske.

Projekt Uhvati ritam – antistresne kreativne radionice će se provoditi tijekom školske godine 2023./2024. u svrhu poticanja darovitih učenika na slobodu i neovisnost u izražavanju kroz glazbu i likovno stvaralaštvo. Projekt se planira ostvariti kroz 4 glazbene dvosatne radionice, 4 likovne dvosatne radionice, 1 zajedničke radionice u sinergiji likovno i glazbeno nadarenih učenika i učenica za koju je predviđeno trajanje od najmanje 3 sata tipa likovno – glazbene kolonije. U projekt će biti uključeni i učenici produženog boravka s njihovim učiteljicama: Anamariom Glatki, Nikolinom Furlan -Sučec i Zdenkom Gašparić Baniček

Glazbene radionice pod vodstvom Pine Žilić, učiteljice glazbene kulture obuhvatiti će sviranje ritamskih obrazaca na različitim udaraljkama Orffovog instrumentarija. Likovne radionice pod vodstvom Ivane Švragulje, učiteljice likovne kulture biti će kreativne lončarske radionice putem kojih će učenici stvarati u prirodnom materijalu – glini po čemu je i poznat naš petrinjski kraj. Po završetku radionica bit će organizirano selektiranje radova te će se učenike provesti kroz protokol postavljanja izložbe uz stručno vodstvo povjesničarke umjetnosti. Konac radionica je u postavljanju i otvaranju izložbi u prostoru škole, promoviranje kroz kratki video uradak o aktivnostima koji će biti prezentiran na službenim stranicama škole i u lokalnim medijima. Završni događaj organizirati ćemo u Natura SMŽ – edukativno prezentacijskom centru, a kroz suradnju s članovima Otvorenog keramičkog ateljea Petrinja učenici će imati priliku upoznati rad drugih keramičara. Partner u projektu je muzeologinja Martina Mladenović ispred Kulturno-povijesnog centra Sisačko-moslavačke županije koja će nas stručno voditi kroz postavljanje i organizaciju izložbe. Za navedene aktivnosti i potrebna sredstva Ministarstvo znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske odobrilo je iznos od 1.398,81 euro.

Ovim putem zahvaljujemo ravnateljici škole Ankici Krnjajić Magdić koja nam daje punu podršku i pomoć u organizaciji, pedagoginji Tatjani Malović na stručnim savjetima te svim projektnim partnerima koji su pristali surađivati s nama kako bi učenicima OŠ Mate Lovraka Petrinja omogućili što ljepše i kvalitetnije iskustvo.

Veselimo se vašim prijavama i početku radionica.

Voditeljice: Ivana i Pina